Zgłoszenia pracowników na wyjazd szkoleniowy podnoszący kwalifikacje zawodowe w ramach Programu Erasmus+ w roku akademickim 2017/2018

Uprzejmie informujemy, że do dnia 31.08.2017r. należy składać do DWZ zgłoszenia pracowników na wyjazdy szkoleniowe podnoszące kwalifikacje zawodowe w ramach w ramach Programu Erasmus+ w roku akademickim 2017/2018.

Prosimy o składanie zgłoszeń do biura DWZ (paw. C-1, pok. 109) w w/w terminie. Wszelkie zgłoszenia złożone po terminie nie będą uwzględniane przy kwalifikacji pracowników na wyjazd.

Formularz zgłoszeniowy: www.erasmusplus.agh.edu.pl/fileadmin/default/templates/css/j/erasmusplus/system/zgloszenie_pracownika_na_szkolenie_27.06.2017.docx

Zgłoszenia nauczycieli akademickich na wyjazd w ramach Programu Erasmus+ w roku akademickim 2017/2018

Uprzejmie informujemy, że do dnia 15.07.2017r. należy składać do DWZ zgłoszenia nauczycieli akademickich na wyjazd w ramach Programu Erasmus+ w roku akademickim 2017/2018.

Prosimy o składanie zgłoszeń do biura DWZ (paw. C-1, pok. 109) w w/w terminie.
Wszelkie zgłoszenia złożone po terminie nie będą uwzględniane przy kwalifikacji pracowników na wyjazd.

Formularz zgłoszeniowy: www.erasmusplus.agh.edu.pl/fileadmin/default/templates/css/j/erasmusplus/system/zgloszenie_nauczyciela_17-18.doc

Spotkanie informacyjne Program Erasmus+ 16.03.2017

Serdecznie zapraszamy studentów wszystkich Wydziałów AGH na spotkanie informacyjne dot. Programu Erasmus+  w roku akademickim 2017/2018, które odbędzie się w dniu 16 marca 2017 roku w Centrum Dydaktyki AGH, budynek U-2, o godz.13.00.

Spotkanie będzie obejmowało prezentacje programu Erasmus+, dyskusje i odpowiedzi na nurtujące pytania.

W spotkaniu będą brali udział Koordynator Uczelniany Programu Erasmus+ oraz Koordynatorzy wydziałowi Programu Erasmus+.

Spotkanie skierowane jest do studentów I, II, III stopnia

Będzie można uzyskać informacje:
- do jakich krajów można wyjechać
- na jak długo można pojechać
- jakie dokumenty są niezbędne do wyjazdu
- jakie są terminy rekrutacyjne  na poszczególnych Wydziałach
- możliwości finansowania w ramach programu Erasmus+
- możliwości finansowania dla studentów otrzymujących stypendium socjalne oraz studentów niepełnosprawnych w ramach Programu POWER

Rozdamy materiały informacyjne :)

Link do wydarzenia na Facebook'u: https://www.facebook.com/events/274280502984038/

!!!Zapraszamy!!!

Dodatkowa rekrutacja Program Erasmus+ 2016/2017

Informujemy, że nasza Uczelnia posiada jeszcze wolne środki finansowe na wyjazdy dla studentów na studia i praktyki za granicę w ramach Programu Erasmus+ w obecnym roku akademickim 2016/2017.

Zainteresowani studenci proszeni są o zgłaszanie się bezpośrednio do Koordynatorów wydziałowych Programu Erasmus+w terminie do dnia 10 marca 2017.

Wykaz Koordynatorów znajduje się na stronie: http://www.erasmusplus.agh.edu.pl/erasmus-koordynator/erasmus-koordynator-wydzialowy/

23.02.2017 DWZ będzie nieczynny

W związku ze szkoleniem informujemy, że w dniu 23 lutego br. Dział Współpracy z Zagranicą będzie nieczynny.

Zaprojektuj plakat promujący jubileusz 30-lecia programu Erasmus!

Jeśli jesteś kreatywnym studentem z artystyczną duszą i chcesz świętować 30-lecie Erasmusa to zaprojektuj plakat, który będzie promował jubileusz! Świętuj z nami 30-lecie programu Erasmus!!!

Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać swoje zgłoszenie na adres: he@erasmusplus.org.pl do 28 lutego 2017 roku.

Do wygrania cenny sprzęt multimedialny!

Przed wysłaniem zgłoszenia nie zapomnij zapoznać się z regulaminem konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku kwietnia.

Więcej informacji na stronie: http://erasmusplus.org.pl/zaprojektuj-plakat-promujacy-jubileusz-30-lecia-programu-erasmus/

REKRUTACJA PROGRAM ERASMUS+ KRAJE PARTNERSKIE SPOZA UE WYJAZDY STUDENTÓW III STOPNIA ORAZ PRACOWNIKÓW AGH

REKRUTACJA  PROGRAM ERASMUS+ KRAJE PARTNERSKIE SPOZA UE

WYJAZDY STUDENTÓW III STOPNIA ORAZ PRACOWNIKÓW AGH

Dział Współpracy z Zagranicą ogłasza rozpoczęcie rekrutacji studentów III stopnia oraz pracowników AGH w ramach Programu Erasmus+ Kraje Partnerskie spoza UE.

Okres realizacji mobilności: 1 marca 2017 r. – 31 maja 2018 r.

W projekcie uczestniczą następujące Uczelnie Partnerskie:

1.   Anhui University of Science and Technology, Chińska Republika Ludowa:

  • wyjazdy pracowników

Obszary współpracy: Bazy danych, projektowanie sieci i administracja; Budownictwo i budownictwo lądowe; Elektronika i automatyzacja;  Górnictwo i kopalnictwo; Nauki o Ziemi; Zarządzanie i administracja.

2.   Binh Duong University, Socjalistyczna Republika Wietnamu

  • wyjazdy studentów III stopnia na studia
  • wyjazdy pracowników

Obszary współpracy: Biznes i administracja; Fizyka; Matematyka i statystyka; Inżynieria produkcji i przetwarzania surowców; Nauki inżynieryjno-techniczne;

Środowisko naturalne, Technologie informacyjne i telekomunikacyjne.

3.   Hanoi University of Mining and Geology, Socjalistyczna Republika Wietnamu

  • wyjazdy studentów III stopnia na studia
  • wyjazdy pracowników

Obszary współpracy: Biznes i administracja; Fizyka, Matematyka i statystyka; Nauki inżynieryjno-techniczne; Środowisko naturalne; Technologie informacyjne
i telekomunikacyjne.

Termin składania zgłoszeń: 15 lutego 2017 r.

Wzory zgłoszeń są dostępne w DWZ (p. Aleksandra Perkins-Oleszkowcz, email: aperkins@agh.edu.pl, tel. 12 617 5150, adres: Al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków, budynek C-1, I p., pok. 108).

Zgłoszenia zatwierdzone przez Dziekana Wydziału i Koordynatora Wydziałowego należy złożyć w DWZ.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie dot. Programu Erasmus+ Kraje Partnerskie w AGH: http://www.erasmusplus.agh.edu.pl/erasmus-kraje-partnerskie/

8th International Day 2016

Dział Współpracy z Zagranicą AGH serdecznie zaprasza do udziału w ósmej edycji wydarzenia International Day, które odbędzie się 17 października 2016 r. w budynku A-0 Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w godzinach 09:00-16:00.

Jak co roku celem International Day jest wypromowanie i rozpowszechnienie wśród studentów i pracowników AGH programów stypendialnych umożliwiających wyjazdy zagraniczne na studia, praktyki, jak również staże naukowe. Ważnym aspektem International Day jest także rozpropagowanie informacji o współpracy międzynarodowej Akademii Górniczo-Hutniczej oraz działalności instytucji i organizacji partnerskich.

Będą z nami m.in.:
- Fulbright Polska
- Campus France Polska
- DAAD Polska (Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej)

Szczegółowy program wydarzenia już wkrótce!

Wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Jego Magnificencji Prof. dr hab. inż. Tadeusza Słomki - Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej

Patroni medialni:
- Radio17
- BIS AGH
- Biuletyn AGH

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/641684429339125/

!!! ZAPRASZAMY !!!

Przyjmowanie stron w godzinach 9:00-14:00

Uprzejmie informujemy, że od 01.09.2016 r. przyjmowanie stron odbywać się będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00.

W związku ze ŚDM w dniach 25 lipca - 3 sierpnia DWZ funkcjonuje w ograniczonym zakresie

W związku z ograniczeniami funkcjonowania Uczelni związanymi ze Światowymi Dniami Młodzieży oraz z utrudnieniami w dojazdach do poszczególnych jednostek AGH w dniach 25 lipca - 3 sierpnia DWZ będzie funkcjonował w ograniczonym zakresie.
W sprawach niecierpiących zwłoki prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (12)617-51-00 lub mailowy: dwz@agh.edu.pl

Ważna informacja - konieczność zmiany przelicznika kursowego zastosowanego do umowy PO WER 2016

W związku ze zmianami dotyczącymi finansowania wyjazdów studentów w programie PO WER, o których zostaliśmy poinformowani przez Narodową Agencję 24 czerwca br., zachodzi konieczność zmiany przelicznika kursowego wykorzystywanego w celu ustalenia miesięcznych stawek stypendium. Szczegóły oraz wyjaśnienia zaistniałej sytuacji opisane zostały w piśmie FRSE NA.

Podpisywanie umów na wyjazdy na studia i praktyki w ramach programu Erasmus+ w semestrze zimowym 2016/2017

W związku z trwającą procedurą podpisywania umowy finansowej z Narodową Agencją w Warszawie, a dotyczącej programów Erasmus+ i PO WER na rok akademicki 2016/2017, Dział Współpracy z Zagranicą informuje, że umowy student-AGH, na wyjazd na studia i praktyki  w semestrze zimowym (dla wyjazdów rozpoczynających się we wrześniu) roku akademickiego 2016/2017, będą podpisywanie od miesiąca sierpnia. Osoby rozpoczynające studia i praktyki w terminie wcześniejszym (lipiec, sierpień) proszone są o zgłoszenie tego faktu do DWZ.
W związku z okresem urlopowym przypominamy o konieczności wcześniejszego kontaktu z DWZ w celu uzgodnienia terminu podpisania umowy.

DWZ Erasmus+ Student nieczynny w dniu 27 czerwca br.

Ze względu na szkolenie pracowników Zespołu Erasmus+ Student w dniu 27 czerwca 2016 r. (poniedziałek) Dział Współpracy z Zagranicą Erasmus+ Student będzie nieczynny.

Ograniczenia w funkcjonowaniu DWZ w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży.

W nawiązaniu do Komunikatu nr 57/2016 Kanclerza AGH prosimy o przestrzeganie niniejszych terminów załatwiania formalności związanych z wyjazdami w ramach programu Erasmus +.

Podpisywanie umów na wyjazdy na studia/praktyki w ramach Erasmus+.

Umowy student/AGH na wyjazdy na studia i praktyki rozpoczynające się w miesiącach lipiec i sierpień w ramach programu Erasmus+ należy podpisać najpóźniej 15 lipca. Jednocześnie przypominamy o konieczności wcześniejszego kontaktu z DWZ w celu uzgodnienia terminu podpisania umowy.

Rozliczanie zakończonych wyjazdów na studia/praktyki w ramach Erasmus+

W okresie 25.07.2016-02.08.2016 nie będzie możliwości rozliczania zakończonych wyjazdów na studia i praktyki. Studentom kończącym mobilność w tym okresie termin rozliczenia zostaje przedłużony automatycznie o 2 tygodnie.

Wydawanie dokumentów

W okresie 25.07.2016-02.08.2016 nie będzie możliwości wydania wszelkich zaświadczeń np. zaświadczenia wymaganego przez NFZ przy wydawaniu karty EKUZ.

Zgłoszenia na wyjazdy nauczycieli akademickich

Informujemy, że dnia 15 lipca br. mija termin składania zgłoszeń na wyjazdy nauczycieli akademickich w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2016/2017.

Wyniki rekrutacji w ramach Programu Erasmus+ 2016/2017

Dział Współpracy z Zagranicą informuje, że Koordynator Uczelniany Programu Erasmus+  wyznaczył nowy termin przekazania Państwu oczekiwanych informacji na dzień  6 czerwca 2016 r.

Listy osób zakwalifikowanych w ramach Programu Erasmus+ 2016/2017 zostaną przekazane bezpośrednio do Koordynatorów Wydziałowych.

Za wszelkie utrudnienia powstałe z przyczyn od nas niezależnych bardzo przepraszamy.

Dodatkowa rekrutacja Erasmus+ praktyki 2015/2016

Informujemy, że istnieje możliwość wyjazdu studentów/absolwentów na praktyki w ramach programu Erasmus+ jeszcze w roku akademickim 2015/2016. Wyjazdy możliwe są w terminie do 30.09.2016. Minimalny czas trwania praktyki wynosi 2 miesiące.

Dodatkowa rekrutacja prowadzona jest na poszczególnych Wydziałach przez Koordynatorów Wydziałowych.

Podziękowania

Dział Współpracy z Zagranicą dziękuje za liczne przybycie na spotkania informacyjne (19.04.2016 oraz 17.05.2016) dot. Programu Erasmus+ i Programu POWER!

Informacje przekazane podczas spotkań  dostępne są w formie prezentacji: Prezentacja ze spotkania informacyjnego dot. Programu Erasmus+ oraz Programu POWER

Spotkania informacyjne Program Erasmus+/Program POWER

Dział Współpracy z Zagranicą serdecznie zaprasza na spotkania informacyjne dot. Programu Erasmus+/Programu POWER, które odbędą się

w budynku B-2, sala 101 o godzinie 14.30

w terminach:

19 kwietnia br

17 maja br

 

Dzień Otwarty 2016 - 15 kwietnia 2016, pawilon U-2, godz.10.30

Dział Współpracy z Zagranicą serdecznie zaprasza na wykład pt. "Możliwość wymian międzynarodowych", który odbędzie się w ramach Dnia Otwartego AGH 2016 w dniu 15 kwietnia 2016 r. w pawilonie U-2 o godzinie 10.30

Więcej informacji dot. Dnia Otwartego znajduje się na stronie:

http://www.agh.edu.pl/kandydaci/spotkajmy-sie/dzien-otwarty-agh/

PROGRAM ERASMUS+ REKRUTACJA STUDENTÓW -WYJAZDY NA STUDIA I PRAKTYKI W ROKU AKADEMICKIM 2016/2017

 

Dział Współpracy z Zagranicą informuje, że rozpoczęła się rekrutacja studentów w ramach Programu Erasmus+ na wyjazdy na studia i praktyki w roku akademickim 2016/2017.

Terminy na poszczególnych wydziałach AGH ustalają Koordynatorzy Wydziałowi.

http://www.erasmusplus.agh.edu.pl/erasmus-koordynator/erasmus-koordynator-wydzialowyumow/

 

L.P NAZWA WYDZIAŁU TERMIN REKRUTACJI
1 Wydział Górnictwa i Geoinżynierii 29.04  
2 Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej 22.04  
3 Wydział Inżynierii Mechaniczneji Robotyki 20.04  
4 Wydział Geodezji Górniczeji Inżynierii Środowiska    30.04  studia 06.05  praktyki
5 Wydział Odlewnictwa 30.04  
6 Wydział Wiertnictwa, Nafty i Gazu 27.04  
7 Wydział Energetyki i Paliw 21.04  
8  Wydział Matematyki Stosowanej 30.04  
9 Wydział Inżynierii Metalii Informatyki Przemysłowej 30.04  
10 Wydział Informatyki, Elektronikii Telekomunikacji 25.04  termin Koordynator Wydziałowy
11 Wydział Geologii, Geofizykii Ochrony Środowiska 28.04  
12 Wydział Inżynierii Materiałoweji Ceramiki 30.04  
13 Wydział Metali Nieżelaznych 30.04  
14 Wydział Zarządzania zakończona  
15 Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej 29.04  
16 Wydział Humanistyczny 15.04 studia 05.05 praktyki

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie dot. Programu Erasmus+ w AGH www.erasmusplus.agh.edu.pl w zakładce Erasmus+ Student.

Student może ubiegać się o wyjazd bez dofinansowania i otrzymać status studenta programu Erasmus+, tzw. wyjazd z grantem zerowym

 

2016/2017 Program Erasmus+ wyjazdy studentów ze stypendium socjalnym na praktyki( finansowanie z Programu POWER) NOWOŚĆ!

W roku 2016/2017 studenci uprawnieni do stypendium socjalnego będą mieli możliwość otrzymywania dofinansowania na studia i praktyki z Programu POWER. http://www.erasmusplus.agh.edu.pl/erasmus-student/power-student-socjalny-niepelnosprawny/